Hakkari Doğasına Yolculuk

Not Rated from 0 reviews
0/5
0% of guests recommend

Duration

5 Hours

Tour Type

Yurt İçi Turlar

Group Size

18 persons

Location

Yurt İçi

Overview

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, el değmemiş doğasıyla öne çıkan, yeşilin tüm tonlarının, gökyüzünün maviliğinin, beyaz kar kütleleriyle buluştuğu Cilo Dağları'ndaki Sat Buzul Gölleri, eşsiz manzarası ve doğal güzellikleriyle siz değerli dostlarımıza başka bir dünyanın kapılarını aralıyor. Bölgede saklı kalan güzelliklerini görmenin ve keşfetmenin hazzını bizimle yaşamaya ne dersiniz?

 

3 bin 500 rakımlı Cilo Dağı'nda yer alan ve kesin korunacak hassas alan ilan edilen Sat Buzul Gölleri rengarenk açan çiçekleri, masmavi suyu ve erimemiş kar kütlelerinin bir arada görülebildiği eşsiz manzarasıyla sizleri bekliyor. İsviçre Alpleri'ni aratmayan Cilo ve İkiyaka dağlarının zirvelerinde yer alan buzul gölleri, 20 metre yüksekten akan şelaleleri, seyrine doyumsuz manzarası ve el değmemiş doğasıyla adeta büyüleyecek.

 

Ülkemizin en doğusuna, ışığın doğudan yükseldiği kadim topraklara; Blue Cat Travel ailesinin profesyonel dağ rehberleri ile yürümenin farkını deneyimlemek isteyen tüm dostlarımızı faaliyetimize bekliyoruz. Tırmanışlarımızı ve Faaliyetlerimizi, katılımcılarımızın konfor ve emniyetlerini en üst seviyede tutarak hazırlıyoruz.

 

Turumuz öncesinde ve sırasında profesyonel dağ rehberlerimiz; gerekli danışmanlığı ve  tavsiyeleri sağlayarak sizleri destekleyeceklerdir. Bizimle iletişime geçerek, size özel ön hazırlık tavsiyelerimizi öğrenebilirsiniz.

 

NERELERİ GÖRECEĞİZ

 • Cilo ve Berçelan Yaylaları
 • Avaspi Buzulları  ve Şelaleleri
 • Sat Krater Gölleri
 • Yayla Gezileri
 • Köy Gezileri
 • Başkale Travertenleri,
 • Peribacaları
 • Hoşap Kalesi
 • Akdamar Adası
 • Van Kedisi
 • Urartu Müzesi

ALINMASI GEREKEN UÇUŞ BİLGİLERİ

THY

GİDİŞ - VAN - İSTANBUL : 1 HAZİRAN 2024

SAAT : 08:40 - 10:45

DÖNÜŞ - VAN - İSTANBUL : 5 HAZİRAN 2024

SAAT : 19:55 - 22:25

Itinerary

1.Gün : Kolay Parkur, Kültür Turu

İstanbuldan Van Ferit Melen Havalimanına sabah uçuyoruz. İstanbul dışından gelecek arkadaşlarla ise aynı gün sabah saat 09:30'a kadar aynı Havalimanında görüşüyoruz. Siz değerli misafirlerimizi Van Ferit Melen Havalimanından alıyor, isteğe bağlı yapacağımız kahvaltının ardından aracımızla yaklaşık 50 Km’lik bir yolculuktan sonra Van’ın Gevaş ilçesine hareket ediyoruz. Gevaş iskelesinden tekneyle, Artos Dağı’nın ve Van Gölü’nün güzel manzaraları eşliğinde, yaklaşık yarım saat sürecek keyifli bir yolculukla Akdamar Adası'na varıyoruz. Dış cephe plastik süslemeleri ile hayranlık uyandıran Ermeni mimarisinin en özgün örneklerinden biri kabul edilen “Akdamar Kutsal Haç Kilisesi”ni geziyor ve fotoğraflıyoruz. Biraz yorucu fakat bol macera ve görüntü avcılığı içeren “Akdamar Adası ” keşfimizin ardından hız kesmiyor ve soluğu 2011 depreminde hasar gören ve 21 milyon liralık yatırımla yeni yapılan binasına 9 yıl aradan sonra taşınan ve 2 bin 524 adet eserin sergilendiği “Van Urartu Müzesi”’ni ziyaret ediyoruz. Sıra geldi Van Denizi Havzası'nda yaşayan ve safkan bir kedi türü olan, kedilerin en güzeli “Van Kedisi” ile tanışmaya… Öğle Yemeği: Rehberimizin belirleyeceği bir noktada ekstra olarak alınacaktır. Biraz yorucu fakat bol macera ve görüntü avcılığı içeren “Akdamar Adası ” keşfimizin ardından hız kesmiyor ve soluğu kalelerin kalesi Hoşap’ta alıyoruz. Van-Hakkari karayolu Güzelsu mevkiinde, dik ve kayalık bir yamaçta geçmişi Urartular dönemine kadar uzanan ve son halini ortaçağda almış olan “Hoşap Kalesi”, kitabesine göre; 1643 tarihinde yaptırılmış. Yorucu bir günün ardından Hakkari merkeze geçip otelimize yerleşiyoruz.
2.Gün : Kolay Parkur, Az Eğimli Arazi,4 Saat Yürüyüş Mesafesi

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Berçelan Yaylası’na aracımızla yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculukla Yaylaların eşsiz manzarası ile Seyithan Göllü’ne hareket ediyoruz. 2900 rakımdan 3300 metre yüksekliğe yaklaşık 2 saatlik bir yürüyüşle göller bölgesine varıyoruz. Zaman geçirdikten sonra geri yürüyüp, araçla Hakkari merkeze varıyor Yerel restauranttan alacağımız yemeğimizden sonra Otelimizde dinlenmeye geçiyoruz
3.Gün : Kolay Parkur, Az Eğimli Arazi

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımızlaYüksekova ilçesine oradan da Sat Gölleri bölgesine geçiyoruz,göller bölgesinde geçireceğimz güzel ve dolu dolu anlardan sonra onra Hakkari merkeze geri dönüp Otelimizde dinlenmeye geçeceğiz.
4.Gün : Kolay parkur, az eğimli arazi, 3-4 saat yürüyüş mesafesi

Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra özel aracımızla Cilo Bölgesi Mergan yaylasına yaklaşık bir buçuk saatte varıyor ve Cilo Buzul sularıyla beslenen 20 bin yıllık, Avaspi Buzulları, Buzul Gölü ve Şelaleleri, Buzul Mağaralarını ve Buzul Çatlakları olan bölgede 17:00’ye vakit geçiriyor ardından aracımızla Hakkari merkeze gidiyor, akşam yemeğimizden sonra Otelimizde dinlenmeye geçiyoruz.
5.Gün : Kolay Parkur,Az Eğimli Arazi, 3-4 saat Yürüyüş Mesafesi

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Deniz Gezmiş ve arkadaşları tarafından yapılan Devrim Köpürüsü’nü gördükten sonra Başkale Travertenleri’ne gidiyoruz. Hakkari – Van yolunda ortalama 2 saatlik bir yolculuktan sonra Dereiçi Köyüne ulaşaşacak ve ardından az eğimli arazide yaklaşık 2 saatlik yürüyüşle travertenlere ulaşmış olacağız. Serbest zaman sonrsı yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra ise (Taxık) Yavuzlar Köyünde bulunan Peribacaları’na gideceğiz. Peribacaları gezimizin ardından , Van Merkeze geçiyor, oradan da bir sonraki faaliyetimizde buluşmak üzere, sizleri Van Ferit Melen Hava Limanın’dan akşam uçuşu ile uğurluyoruz.

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Doğa ve Spor
Yiyecek ve İçecek

Tur Süresi

4 Gece

Ulaşım Tipi

Uçaklı

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
No Review
Write a review
Review title is required
Review content has at least 10 character
You must log in to write review
12.500 ₺ from

Extra prices:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
 • {{total_price_html}}
 • {{pay_now_price_html}}

Included/Excluded

Tur süresince profesyonel dağ rehberliği
Tur boyunca Blue Cat Travel profesyonel rehberlik
Tüm Kahvaltılar (ilk gün hariç)
Tur boyunca tüm akşam yemekleri
Tur boyunca tüm araç transferleri
4 Gece otel konaklama
Tüm resmi izinler
Programda belirtilmiş olan tüm geziler
Van Gidiş - Dönüş uçak biletleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze Kart geçerlidir)
Kişisel Harcamalar
Alkollü içecekler
Akdamar Adası Tekne Ücreti
from
12.500 ₺
0 Review
Messages {{unread_count}}
Chat with: {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

You: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}