1 Mayıs Küba Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

12 Gün

Tur Türü

Yurt Dışı Turlar

Max. Kişi

16 kişi

Lokasyon

Küba

Genel Bakış

1 Mayıs coşkusunu Küba'da yaşayalım Bu seyahat karayipler`deki asi ve özgür Ada’nın yani Küba’nın hikâyesidir. Dünya`nın dört bucağında yankılanan eski bir efsane gibi dilden dile dolaşır, kulaktan kulağa fısıldanır durur. Bu hikâyelere nefes verenleri tanımak onları kendi evlerinde ziyaret etmek ve devrim ateşinde ısınmak için bu zamanda yolculuk serüvenine çıkıyoruz.

Tur Programı

1. Gün : İstanbul - Havana

İstanbul Hava Limanında Türk Hava Yolları kontuvarı önünde buluşuyoruz. Havana'ya dirket uçuşumuz ile ,gece 02.10'da Havana'ya hareket ediyoruz.Aynı gün yerel saatle sabah 07:45'da Havana’ya ulaşıyoruz.Bizleri rehberimiz karşılıyor.Konaklayacağımız evlere yerleştikten sonra Biraz dinlenip Havana sokaklarına çıkacağız. Kısa bir şehir tanıtım turunun ardından güzel bir mekanda akşam yemeğimizi alıp dinlenmeye çekiliyoruz. Konaklama Havana.
2. Gün : Havana - Domuzlar Körfezi-Cienfuegos

Sabah konaklama mekanımızda yapacağımız kahvaltı sonrası hazırlıklarımızı tamamlıyor ve Havana'dan ayrılıyoruz. Yolculuğumuzun ilk durağı Amerikalılar'ın Küba Devrimi'ni bastırmak için çıkarma yaptığı Praya Giron yani nam-ı diğer Domuzlar Körfezi. Burada bize özel bir tekne turu gerçekleştiriyoruz ve timsah çiftliğinde öğle yemeği molası veriyoruz. Timsah veya geyik eti gibi alternatif yemekler deneyimleyebileceğiniz çok özel bir nokta burası. Sonrasında ise Küba'nın en meşhur sahil kasabalarından olan Cienfuegos'a geçiyoruz. Küba Devrimi'nin de ilk destekçilerinden olan bu güzel şehir Batista güçleri tarafından çok ağır baskılara uğramıştır. İlginç bir mimariye sahip küçük bir liman kenti olan Cienfuegos'un önce sokaklarını adımlayacağız ardından ise tarihi tiyatro salonunu ziyaret edeceğiz. Cienfuegos'tan ayrıldıktan sonra iki saat kadar sürecek manzarası bol bir yolculuk sonrasında sıradaki durağımız Trinidad. Burası Kristof Kolomb'un Küba'ya ilk çıktığı nokta aynı zamanda. Tropik sahili ve eğlence mekanlarıyla ünlü şehir el değmemiş doğasıyla da bir hayli popüler. Trinidad'a varınca önce konaklama mekanımıza yerleşiyor, ardından da gece için hazırlıklarımızı yaptıktan sonra şehrin tadını çıkarmaya başlıyoruz. Akşam yemeği sonrası meşhur merdivenlerdeki eğlenceye katılıyoruz.Konaklama Trinidad.
3. Gün : Trinidad -Ancon Plajı

Bugün Trinidad sokaklarını dolaşmaya devam edeceğiz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. Bir çok ünlünün uğrak yeri olan meşhur tropik Ancon Plaji ve Karayip esintisi bizleri bekliyor. İsteyen arkadaşlar şehirde kalarak kendi deneyimlerini yaşayacak. Trinidad akşamında geç saatlere kadar merdivenler ve sokaklardaki hayata katılacağız.Konaklama Trinidad.
4. Gün : Trinidad - Santa Clara- Havana

Sabah kahvaltı sonrası, rotamızı Santa Clara’ya çevireceğiz.Önce yolumuzun üzerindeki Iznaga Kulesi’ni gördükten sonra bir buçuk saat kadar sürecek yolculuğun ardından devrimin en önemli tanığı olan şehre ulaşacağız. Santa Clara’da Ernesto Che Guevara’nın mozolesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Che’nin kumandasındaki gerilla birliğinin raydan çıkararak ele geçirdiği treni ve Batista güçlerinin lojistik desteğini keserek zaferin yolunu açan bu önemli olayın izlerini göreceğiz.Öğle yemeğimizi Santa Clara'da açık büfe olarak alıyoruz.Daha sonra Havana’ya doğru hareket edeceğiz. Yolculuğumuz üç saat kadar sürecek. Gece Havana’da serbest zamanımız olacak.Konaklama Havana.
5. Gün : Havana 1 Mayıs Kutlamaları

Kahvaltının ardından 1 Mayıs kutlamaları için ,Devrim meydanına gidiyoruz.Bu tarihi kutlamalara ve festivale eşlik ettikten sonra, Havana’da kalan zamanı serbest olarak devam ediyoruz. Konaklama Havana.
6. Gün : Vinyales Vadisi

Kahvaltının ardından, Havana’dan ayrılacağız. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculukla Vinales Vadisi’ne gideceğiz. Dünya’da ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü vadi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış. Kaliteli tütünlerin üretildiği vadideki atölyelerde puro üretiminin inceliklerini göreceğiz. İsteyen arkadaşlarımızla at binerek çevreyi gezeceğiz. At binmek istemeyenler doğada keyifli bir yürüyüş yapacak. Evrim teorisinin resmedildiği dünyanın en büyük kaya resmi Mural De La Prehistoria’yı göreceğiz.Konaklama Vinales.
7. Gün : Vinales Vadisi

Kahvaltı sonrası,Vinyales vadisinin tadını çıkarmaya devam ediyoruz. İsteğe bağlı olarak bisiklet turu veya kahve çiftliklerini ziyaret ediyoruz.Organik çiftliklerde öğlen yemeği yiyoruz. Konaklama Vinyales.
8. Gün : Vinyales- Havana

Kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. 1 saat yolculuktan sonra ilk durağımız, Devrim sonrasının ormanlaştırma projelerinden biri ve eko-turizmin Küba’daki başkenti cennet mekan Las Terrazas. Dağların ortasında bir göl ve gölün etrafında bir küçük kasaba Las Terrazas. isteyenler burada yüzme keyfi yapabilir isteyenler de tropik ormanda küçük bir yürüyüşte yapabilir. Las Terrezas’tan sonra Havana’ya doğru yola devam ediyoruz ve yol üzerinde Artemisaya uğruyoruz.Konaklama Havana.
9. Gün : Havana

Kahvaltı sonrası,Havana'da günümüzü değerlendiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Havana sokaklarında foto safari yapıp birbirinden eğlenceli mekanlarda zaman geçirebilir. Dileyen misafirlerimiz ise rehberimizle birlikte hediyelik eşya alışverişine katılabilir. Küba’daki bu son günlerimizi bolca eğlenip tadını çıkarıyoruz. Konaklama Havana.
10.Gün : Havana Deniz Keyfi

Kahvaltı sonrası,Havana'da günümüzü değerlendiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Havana sokaklarında foto safari yapıp birbirinden eğlenceli mekanlarda zaman geçirebilir. Dileyen misafirlerimiz ise rehberimizle birlikte deniz keyfi için Santa Maria plajına gidebilirler. Konaklama Havana.
11. Gün : Havana

Kahvaltı sonrası,Havana'da günümüzü değerlendiriyoruz.Bugün klasik Amerikan araçları ile Havana turu yapıyoruz.Tur sonrası, Dileyen misafirlerimiz Havana sokaklarında foto safari yapıp birbirinden eğlenceli mekanlarda zaman geçirebilir. Konaklama Havana.
12.Gün : Havana- istanbul

Bugün dönüş günümüz.Sabah erken saatlerde havalimanına transfer oluyoruz.İstanbula dönüş yolculuğu başlıyor.

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Egzotik
Yiyecek ve İçecek

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Uçaklı
Havaalanı Buluşma
Türk Havayolları

Sıkça Sorulan Sorular

Rezervasyon İptal ve İade Şartları
Rezervasyonunuzu iptal etmeniz durumunda geri ödeme koşullara uygun sağlanabilir, detaylı bilgi için ilgili sayfayı inceleyiniz.
Uçak bileti fiyata dahil midir ?
Uçak bileti fiyata dahildir.
Müze giriş ücretleri fiyata dahil midir ?
Müze giriş ücretleri size aittir.

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Bir yorum yazın
Yorum başlığı gerekli
Yorum içeriğinde en az 10 karakter olmalı
Yorum yazmak için giriş yapınız
2.580 € başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}

Dahil / Hariç Hizmetler

Blue Cat Profesyonel Rehberlik
Gidiş dönüş uçak bileti
11 Gece Casa Particular Konaklama
11 Kahvaltı
Tur Boyunca Transferler
Seyahat Sigortası
Tur boyunca mobil internet hizmeti
Öğlen ve Akşam Yemekleri
Müze Giriş Ücretleri
Bahşişler
Kişisel Harcamalar
başlayan fiyatlar
2.580 €
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}