Beyaz Atlar Ülkesinde Lavanta Rüyası

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

4 Gün

Tur Türü

Yurt Dışı Turlar

Max. Kişi

18 kişi

Lokasyon

Fransa

Genel Bakış

Fransa’nın güneydoğusunda Fransız Alpleri ile Fransız Rivierası arasında kalan bölge de, Temmuz-Ağustos ayları arasında Fransa’da lavanta mevsimi adeta görsel bir festivale dönüşüyor. Uçsuz bucaksız lavanta tarlaları, tepelere kurulmuş küçük küçük köylerdeki sakin yaşamı ve göz alabildiğine uzanan vadi manzaralarıyla Provans (Provence) bölgesinin masalsı ruhu ortaya çıkıyor. Lavantaların en yoğun ve en parlak olduğu dönem bu dönem. Ayrıca Camargue Fransa'nın güneyinde Akdeniz ve Rhône Nehri deltasının iki kolu arasında yer alan bir bölgedir. Bölge 930 km² yüzölçümü ile Batı Avrupa'nın en büyük nehir deltasıdır. Camargue, büyük tuzlu lagünler veya étang'lardan oluşmaktadır ve sazlı bataklıklar ile çevrilidir. Bu bölge beyaz atları ile meşhurdur, bizde bu atların olduğu bölgeye jip safari yapıp en güzel fotoğrafları çekmeyi amaçlıyoruz.

 

Alınması gereken uçak bileti

Havalimanı : İstanbul Havalimanı
Havayolu Firması : Türk Hava Yolları
Uçuş Süresi : 3 Saat 15 Dakika
Saat : 07.30
Varış : 9.45
 
Havalimanı : Marsilya Havalimanı
Havayolu Firması : Türk Hava Yolları
Uçuş Süresi : 3 Saat 10 Dakika
Saat : 19.20
Varış : 23.20

Tur Programı

1. Gün : İstanbul - Marsilya - Valensole - Roussilion - Gordes

İstanbul - Marsilya uçuşu ile Provence bölgesine doğu ilk adımımız başlıyor. Havaalanına indikten sonra bizi bekleyen servis aracımız ile Aix En Provence bölgesine hareket ediyoruz. Burası Provence bölgesinin tipik bir kasabasıdır. Zengin Fransızların yaşadığı bir kasabadır. Dünyanın her yerinden Fransızca öğrenmek için gelen öğrenciler vardır. Ayrıca alışveriş için avrupanın her tarafından zengin insanların uğrak yeridir. Birçok marka vardır. Ayrıca Fransız ressam Cezanne burada yaşamıştır. Biz uçak saatine göre kahvaltı veya öğlen yemeğimizi bu kasabada alıp ve kasabayı biraz keşfettikten sonra, Valensole lavanta tarlalarına doğru hareket edeceğiz, ziyaretimizden sonra, sıradaki yer Roussilion kasabası, Bu köyün özelliği ise dışı ingilizce “ochre” olarak adlandırılan (kiremit rengine yakın) toprak ile sıvalı evler. Köyün tepe noktasına çıkarak tablo gibi duran evleri gün batımında fotoğraflayacağız.Ayrıca bu rotada lavanta tarlalarının yanı sıra ayçiçek tarlalarını fotoğraflamak da çok keyifli olacak. Gordes şehrine doğru yolumza devam edeceğiz. Konaklama Gordes.
2. Gün : Gordes - Cavaillon - Avignon - Les Baux de provence - Arles

Sabah kahvaltısının ardından yola koyulup, Avignon UNESCO korumalı Papalık Sarayı, 5km boyunca uzanan şehir duvarları ve Saint-Benezet köprüsünü görmeye gideceğiz. Sonra, yol üstündeki Cavaillon kasabasındaki sebze ve meyve tarlaları hayran kalınacak cinsten ve buralarda durup fotoğraflar çekeceğiz. Akabinde Les Baux de Provence köyünü ziyarete gideceğiz. Bu köy Provence bölgesinin en çok ziyaret edilen en ünlü köyüdür. Çok fazla zaman kaybetmeden Gordes'e doğru yolumuza devam edeceğiz. Burası 12. yy.dan kalma Abbaya Notre Dame de Sananque manastırıyla ünlü. Önündeki minik lavanta tarlası ile bu manastır Provence bölgesinin en çok fotoğraflanan kare durumunda. Ayrıca bu manastırın çevresindeki lavanta tarlalarında rahipler de çalışıyor. İlginç fotoğraflar çıkabilir. Daha sonra konaklama için Arles'e hareket ediyoruz. Konaklama Arles.
3. Gün : Arles - Camargue - Martigues

Camargue Fransa'nın güneyinde Akdeniz ve Rhône Nehri deltasının iki kolu arasında yer alan bir bölgedir. Bölge 930 km² yüzölçümü ile Batı Avrupa'nın en büyük nehir deltasıdır. Camargue, büyük tuzlu lagünler veya étang'lardan oluşmaktadır ve sazlı bataklıklar ile çevrilidir. Bu bölge beyaz atları ile meşhurdur, bizde bu atların olduğu bölgeye jip safari yapıp en güzel fotoğrafları çekmeyi amaçlıyoruz. Konaklama Arles.
4. Gün : Arles - Marsilya - İstanbul

Sabah Kahvaltısının ardından İstanbula dönmek üzere Marsilya ya geçiyoruz. Küçük bir şehir turunun ardından havalimanına geçiyoruz. Bir sonraki turda görüşmek üzere...

Temalar

Tarih ve Kültür
Eğlence
Eğitim

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Uçaklı

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Bir yorum yazın
Yorum başlığı gerekli
Yorum içeriğinde en az 10 karakter olmalı
Yorum yazmak için giriş yapınız
1.200 € başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}

Dahil / Hariç Hizmetler

3 Gece Otel Konaklama
Tur boyunca tüm transferler
Profesyonel rehberlik hizmeti
Zorunlu seyahat sigortası
Seyahat Koçluğu
Tur boyunca çeviri destek hizmeti
3 Sabah kahvaltısı
Gidiş Dönüş uçak bileti
Yurtdışı çıkış harcı
Vize başvuru masrafları
başlayan fiyatlar
1.200 €
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}