Göpeklitepe'nin Gizemine Yolculuk

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

3 Gün

Tur Türü

Yurt İçi Turlar

Max. Kişi

20 kişi

Lokasyon

Yurt İçi

Genel Bakış

Genel Bakış

Dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğunu ve Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Göbeklitepe, Zeugma Antik Kenti ve Harran ve Göbeklitepe’nin ikizi olan Karahan Tepeyi ve gene çağdaş̧ müzeciliğin en güzel örneklerinden Şanlıurfa Arkeoloji Müzesini Fırat Nehri’nin kayıp kenti Halfeti'yi göreceğiz.

Tur Programı

1. Gün : Gaziantep - Şanlıurfa - Halfeti

İstanbul ve diğer şehirlerden sabah erken Gaziantep Havalimanın da buluşmak üzere yola çıkıyoruz. Gaziantep de rehberimiz ve tur aracımızla buluşmamızdan sonra, Şehir merkezine hareket edip ilk ziyaret yerimiz olan Zeugma Mozaik Müzesi ve Zeugma Antik Kenti gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Öğlen yemeği molasını Halfeti yolu üzerinde vereceğiz. Yemek sonrasında, Halfeti’ye hareket edip baraj suları altında kalan Halfeti’de tekne gezisi yapacağız. Halfeti’de rehber eşliğindeki turumuzu bitirdikten sonra, Şanlıurfa’ya doğru yola çıkacağız. Akşam konaklama ve yemek Şanlıurfa da.
2. Gün : Karahantepe - Soğmatar Kutsal Alanı - Şuayip Antik Kenti - Harran

Sabah kahvaltısından sonrasında, Karahantepe’ye gidiyoruz. Karahantepe kazı alanını gezip, rehberimizden detaylı bilgi alacağız. Karahantepe ziyaretimizi tamamladıktan sonra, Harran’a doğru yol alıyoruz. Güzergah üzerinde; Soğmatar Kutsal Alanı ve Şuayb Antik Şehri kalıntılarını görüp tarihi bilgiler ışığında gezdikten sonra bol bol fotoğraf çekebiliriz. Öğlen yemek molasını burada vereceğiz. Günün ikinci yarısında, Harran Kümbet Evler gezimizi yaparak, Harran Kalesi, Harran Üniversitesi ve Ulu Cami’yi görüyor ve Urfa’ya dönüyoruz. Urfa’ya varışımızda, Urfa şehir merkezinde yürüyerek Halil-Ür Rahman Camisi, Balıklı Göl’ü görüyor, devamında Gümrükhan’da ve tarihi Urfa çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğimizi meşhur Sıra Gecesi esnasında almış olacağız. Konaklama Şanlıurfa.
3. Gün : Göbeklitepe

Kahvaltı sonrası, Unesco Dünya Mirasıl listesinde yer alan Göbeklitepeye hareket ediyoruz. İnsanlık tarihinde yeni bir sayfa açan ve tarihin sıfır noktası olarak adlandırılan bölgeyi gezdikten sonra, Urfa’ya dönerek çağdaş müzecilik alanında en önemli müzelerden birisi olan Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve aynı bahçe içinde yer alan Halepli Bahçe Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Müze bahçesindeki restaurant da öğlen yemek molasından sonra, Kızılkoyun Nekropol Alanı ve Kaya Mezarları’nı geziyoruz. Turumuzun son durağı olan Kent Müzesi’ni de ziyaret ederek, akşamüzeri saatlerinde Şanlıurfa Havalimanı’na hareket ediyoruz. Akşam uçağıyla Sabiha Gökçen Havalimanı’na varmış olacağız. Bir sonraki turda görüşmek üzere.

Temalar

Tarih ve Kültür
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Yiyecek ve İçecek

Tur Süresi

2 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Uçaklı
Bölge Buluşmalı
Havaalanı Buluşma

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Bir yorum yazın
Yorum başlığı gerekli
Yorum içeriğinde en az 10 karakter olmalı
Yorum yazmak için giriş yapınız
9.900 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}

Dahil / Hariç Hizmetler

Gidiş Dönüş Uçak bileti
İki gece otel konaklama
Profesyonel Rehberlik
Tur boyunca transferle
2 Kahvaltı
2 Akşam Yemeği
1 Sıra Gecesi
Seyahat Sigortası
Müze girişleri (Müze kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.)
Otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Programda serbest olarak belirtilen yemekler
başlayan fiyatlar
9.900 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}