Kars-Erzurum Doğu Ekspresi Deneyimi

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

4 Gün

Tur Türü

Yurt İçi Turlar

Max. Kişi

20 kişi

Lokasyon

Kars

Genel Bakış

Bu kez hayallerimizi gerçekleştirmek için rotamızı kar ve tarihi zenginliklerin kentine, Kars’a çeviriyoruz. Kışın en keyifli adresine müthiş bir keşif daha… Neden derseniz, İpek Yolu’na uzun zaman önemli bir durak olmuş Ani Medeniyeti’nin izlerinde kaybolacağız… Çıldır Gölü'nde kızaklarla buz üstünde gezeceğiz... Dünyada sadece İsviçre ve Kars'a yağan özel kristal karın keyfini süreceğiz... Kars’ın toprakları yakın tarihimizin geçiş yolu, öyle güzel kültürler harmanlanmış ki biz de bu kültür yolculuğunda tarihe dokunacağız... Buzun altında bir yıl dinlendirilmiş kaz eti lezzet konuğumuz olacak… Son zamanların gastro durağı Kars'ın dillere destan lezzetleri ve muhteşem insan hikayeleriyle bizleri büyüleyecek… ve dönüş yolculuğumuzda Kars'tan Erzurum''a müthiş manzaralar eşliğinde Doğu Ekspresi'ni deneyimleyeceğiz.

Tur Programı

1. Gün : İstanbul - Kars

Siz güzel dostlarımla bu heyecan dolu yolculuğa sabah Sabiha Gökçen Havalimanı’nda buluşarak 08.30 kalkışlı Anadolujet Havayolları uçuşu ile yaklaşık 2 saat sürecek Kars yolculuğumuzla başlıyoruz. Kars Havalimanı’na inişimizi gerçekleştirdikten sonra bizleri karşılayacak yerel rehberimizle beraber gezi aracımıza biniyor ve ilk olarak yerel lezzetlerle kahvaltımızı yapmak üzere çok özel bir mekana geçiyoruz. Burada yol yorgunluğumuzu atarken midelerimizi şenlendireceğiz. Kahvaltı sonrası aldığımız enerjiyle beraber kendimizi Kars sokaklarına bırakıyoruz başlıyoruz sokak sokak gezmeye. Bölgenin tarihsel yolculuğuna olan seyahatimizi önce Kafkas Harp Tarihi Müzesi ile derinleştiriyoruz. Bu müzede geçirdiğiniz her an tarihi ve yaşanan acıları iliklerinize kadar hissetmenizi sağlayacak. Ardından Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi, Eski Vali konağı (Cenub-İ Garbi Kafkas Hükümeti Parlamento Binası), Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Aleksander Nevsky Katedrali (Fethiye Cami), Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi gibi şehrin simge noktalarını görme imkânı buluyor olacağız. Elbette yürüyüşümüze dinlenmek için keyifli çay/kahve molaları da eşlik edecek. Keyifle geçen günün akşamında önce yerleşmek, dinlenmek ve de akşam yemeği için hazırlanmak üzere otelimize, ardından da akşam yemeğimiz için meşhur Kars Kaz Evi'ne gidiyoruz. Burada kaz etli yöresel yemeklerimizi alırken yöreye özgü muhteşem Kafkas Dans Gösterisini izleme şansımız olacak. Yemek sonrası ise bir sonraki gün için dinlenmek üzere Kars’ın en yenisi olan otelimiz Winter City’ye dönüş yapıyoruz. Dileyen dostlarla otelin muhteşem şehir manzaralı roof barında keyifli sohbetlere devam edebiliriz.
2. Gün : Kars - Ani - Çıldır

Doğu’nun en güzel şehirlerinden birisinde harika bir uyku sonrasında maceradaki yeni güne gözümüzü açmanın mutluluğu ile otelimizde kahvaltımızı yapıyoruz. Sonrasında ise tarihin içinde bir yolculuk için Ani Antik Kenti’ni ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Ani Antik Kenti’nde Zerdüştlerin ateşgedesinden Hristiyan mimarisinin süsleme örneklerine ve sekizgen minareli İslam eserlerine pek çok kültürden bir sanat tarihi ziyafetine tanık olacağız. Ardından öğle yemeğimiz için rotamız Çıldır Gölü… Her mevsimi güzel olan Çıldır Gölü'nün muazzam güzelliğine şahit olduktan sonra sadece Çıldır’a has olan Çıldır Balığı’nı meşhur Atalay’ın Yeri’nde tadıyoruz. Kışı ayrı yazı ayrı olan Çıldır’da buz tutmuş gölün üzerinde atlı kızak keyfi bizi bekliyor. Birlikte yeryüzünün en keyifli anlarından birini yaşayacağız… Sonrasında ise günün yorgunluğu ile dinlenmek için otelimizde kısa bir süre geçirdikten hemen sonra akşam yemeğimiz için Kars’ın yine simge restoranlarından olan bir İpek Hanım Çiftliği markası Gastro Kars'a geçiyor olacağız. Yemek sonrasında ise masal gibi bir Kars gecesi geçirmek için Katerina Hotel'in bahçesinde ateş başında eğlenceye devam edeceğiz.
3. Gün : Sarıkamış

Otelimizde güzel bir uyku sonrası güzel bir kahvaltı yapıyoruz. Kahvaltımız sonrasında Türkiye’nin ilk ve tek Peynir Müzesi’ni geziyoruz. Ardından rotamızı ilk olarak Sarıkamış Şehitleri Anıtı’na çeviriyoruz. Burada görecek ve hissedecekleriniz sizleri çok etkileyecek. Anıt sonrası ikinci durağımız Katherina Köşkü olacak. Köşk ziyaretimiz sonrasında ise rotamız bu sefer Sarıkamış Kayak Merkezi. Dünyada İsviçre Alpleri ile aynı özellikteki tek kar türü olan kristal karın görüldüğü bu kayak tesisinde serbest zaman vereceğiz. Böylece dileyen dostlar kayak takımı kiralayıp bu özel karın tadını kayarak çıkarırken, dileyen dostlarımız ise tesislerde şömine başında kahve keyfi yapabilecek. Öğle yemeğimiz burada serbest şekilde alınacak. Bu keyif ve eğlence dolu saatler sonrasında ise yeniden otelimize dönüş yapıyor ve hazırlandıktan sonra aşık atışması eşliğinde eğlenceli ve keyifli bir akşam yemeği için Kars Mutfağı'na geçiş yapıyoruz. Yemek sonrası dileyen dostlarımızı bir sonraki gün yolculuğumuz için hazırlanmak üzere otele bırakırken dileyen dostlarımızla da Kars gecelerinde eğlenmeye devam edebiliriz.
4. Gün : Erzurum

Geldik son günümüze ama macera daha bitmedi hatta yeni başlıyor diyebiliriz. Önce erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı yapıyoruz ardından bavullarımızla beraber ayrılarak Kars Tren Garı'nın yolunu tutuyoruz. Çünkü bizi Kars'tan Erzurum'a hem çok nostaljik hem de son zamanlarda sosyal medyanın da etkisiyle çok popüler bir Doğu Ekspresi yolculuğu bekliyor. Tren koltuklarında yerlerimizi aldıktan sonra başlasın belgesel tadında görüntüler eşliğinde Doğu Ekspresi yolculuğumuz. Yaklaşık beş saat sürecek bu deneyimde gözlerinizi camdan ayıramayacaksınız. Uçsuz bucaksız beyaz görüntü inanılmaz. Öğlen saatlerinde Erzurum'a varışımız sonrası ilk olarak artık acıkan midelerimizi şenlendirmek üzere şehrin en ünlü yemeği olan Cağ Kebabı'nın en meşhur mekanına gidiyoruz. Burada yemeğimizi yedikten sonra da çay/kahve keyfi için geleneksel Erzurum evlerini ve yaşamını da görebileceğimiz Erzurum Evleri'ne. Daha sonra şehir merkezinde bulunan Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler ve de şehrin simgesi Oltu Taşı'nı görüp alabileceğimiz Taş Han'ı gezdikten sonra saat 20:25 Anadolujet Havayolları Erzurum-Sabiha Gökçen uçuşumuzun saatine uygun olarak havaalanına geçiş yapıyoruz. İstanbul'a varışımız sonrası masal tadında yeni bir rotada görüşmek üzere vedalaşıyoruz

Temalar

Tarih ve Kültür
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Kayak ve Kış Sporları
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Uçaklı

Sıkça Sorulan Sorular

Kars-Erzurum doğu ekspresi tren bileti fiyata dahil midir ?
Kars-Erzurum doğu ekspresi tren bileti fiyata dahildir.
Rezervasyon iptal ve iade şartları nedir ?
Bu konudaki sorularınızın cevaplarını hizmet satış sözleşmesi sayfamızdan bulabilirsiniz.
Hangi öğünler fiyata dahildir ?
Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği fiyata dahildir.

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Bir yorum yazın
Yorum başlığı gerekli
Yorum içeriğinde en az 10 karakter olmalı
Yorum yazmak için giriş yapınız
14.250 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}

Dahil / Hariç Hizmetler

İstanbul Kar - Erzurum İstanbul uçak bileti
Kars 3 gece otel konaklama
Gezi boyunca ulaşım
Kars-Erzurum tren bileti
Çıldır gölünde atlı kızak gezisi
İlk gün Kars'ta sabah kahvaltısı
Kaz evi'nde akşam yemeği
Kafkas dansı gösterisi
Aşık atışması gösterisi
Profesyonel rehberlik hizmeti
Seyahat koçluğu
Zorunlu paket tur sigortası
Otel ekstra kullanımları
Restoran ekstra kullanımları
Kişisel harcamalar
başlayan fiyatlar
14.250 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}