Küba Turu

Küba ,Havana

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

8 Gün

Tur Türü

Yurt Dışı Turlar

Max. Kişi

16 kişi

Lokasyon

Küba

Genel Bakış

Küba bir hayal, Küba bir merak ve bizleri sarıp sarmalayan mavi bir Ütopya. Karayipler’deki bu küçük Ada'nın büyük hikâyesi her gidenin nefesini kesiyor ve peşinden sürüklüyor. Devrimin hayat bulduğu bu topraklar, insanlığın hafızasına destansı bir kayıt olarak geçerken fotoğrafçılar ve gezginler ’de boş durmamıştır.Bu asi ve özgür Ada’yı ziyarete gelen, Turistlerin başlıca merak nesnelerinden biri olan eski Amerikan arabaları rengarenk ve göz alıcı bir görsel şölen sunar.

Geleneksel kıyafetleri ve ellerinde meşhur Küba purosu ile sokaklarda salına salına süzülen Kübalı kadınlar, fotoğrafçılara poz verir ve sokak müzisyenleri salsa nağmeleriyle turistleri tava getirir.

Burası asi ve özgür ada, Küba. Dünya’nın dört bir yanından gelen farklı din, dil ve ırka mensup insanların eşitlendiği son kaledir bu kutsal topraklar.Bu hikayelere bir nefes verme hevesi ile rotamızı Küba’ya çevirmenin tam zamanıdır.

Tur Programı

1. Gün : istanbul-Havana

İstanbul Havaalanı’ndan THY’nin 02:10 İstanbul-Havana direk uçuşu ile başlıyoruz. Saat farkı ve dünyanın dönüş yönünde ilerlediğimiz için yine aynı gün sabah 07:45 gibi Havana'ya iniş yapıyoruz. İnişimiz sonrası bizi karşılayacak Türk yerel rehberimiz ile buluştuktan sonra gezi aracımıza binerek önce konaklama yapacağımız Küba halkının kendi evlerinin işletmeye açılmış hali olan Casa Particular diye adlandırılan özel evlere geçiş yapıyoruz. Burada odalarımıza yerleşiyor ve uçak yorgunluğunu atmak için bir süre dinleniyoruz. Öğle saatlerinde bu sefer keyifle yeniden hazırlanıyor, önce para, telefon hattı işlemleri gibi teknik konuları hallettikten sonra,Akşam üzeri yeniden Havana sokaklarına dönüş yapıyor ve akşam yemeği sonrası dileyen dostları dinlenmek için konaklama mekanımıza yolcu ederken dileyen dostlarımızla Küba gecelerine ısınmaya başlıyoruz
2.Gün : Havana-Devrim Meydanı

Bugün artık gözlerimizi Havana'da açtığımıza göre şehri keşfetmeye başlayabiliriz. Konaklama mekanımızda yapacağımız kahvaltı sonrası hazırlanıyor ve kendimizi adeta bir film stüdyosunu andıran sokaklara bırakıyoruz. Planımız Havana'nın simge yapılarından olan Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Castillo De La Real ve Fuerza Kalesi. Bu gezimiz sırasında Küba'nın günlük hayatına tanıklık ediyor olacağız. Öğle yemeği molası ile enerjimizi yeniden toparlıyor ve bu sefer rotamıza Che Guevara'nın şimdilerde müze olan evini ziyaret ederek devam ediyoruz. Ardından Devrim Müzesi'ni görüyoruz ve günün sonunu, muhteşem bir gün batımı hikayesi yazmak için Küba'nın simgesi klasik arabalarla anlatılmaz yaşanır bir şehir turu ile getiriyoruz. Merak etmeyin gün bitti ama gece bizim! Ernst Hemingway'in müdavimi olduğu Barlar Sokağı'na geçiş yapıyoruz ve burada akşam yemeğimiz sonrası dillere destan Küba gecelerinin heyecanını yaşıyor, lezzetli yerel içkilerinin tadına varıyoruz. Gece biz ne zaman bitti dersek o zamana kadar devam.
3.Gün : Havana-Domuzlar Körfezi-Trinidad

Sabah konaklama mekanımızda yapacağımız kahvaltı sonrası hazırlıklarımızı tamamlıyor ve Havana'dan ayrılıyoruz. Yolculuğumuzun ilk durağı Amerikalılar'ın Küba Devrimi'ni bastırmak için çıkarma yaptığı Praya Giron yani nam-ı diğer Domuzlar Körfezi. Burada bize özel bir tekne turu gerçekleştiriyoruz ve timsah çiftliğinde öğle yemeği molası veriyoruz. Timsah veya geyik eti gibi alternatif yemekler deneyimleyebileceğiniz çok özel bir nokta burası. Sonrasında ise Küba'nın en meşhur sahil kasabalarından olan Cienfuegos'a geçiyoruz. Küba Devrimi'nin de ilk destekçilerinden olan bu güzel kasaba Batista güçleri tarafından çok ağır baskılara uğramıştır. İlginç bir mimariye sahip küçük bir liman kenti olan Cienfuegos'un önce sokaklarını adımlayacağız ardından ise tarihi tiyatro salonunu ziyaret edeceğiz. Cienfuegos'tan ayrıldıktan sonra iki saat kadar sürecek manzarası bol bir yolculuk sonrasında sıradaki durağımız Trinidad. Burası Kristof Kolomb'un Küba'ya ilk çıktığı nokta aynı zamanda. Tropik sahili ve eğlence mekanlarıyla ünlü şehir el değmemiş doğasıyla da bir hayli popüler. Trinidad'a varınca önce konaklama mekanımıza yerleşiyor, ardından da gece için hazırlıklarımızı yaptıktan sonra şehrin tadını çıkarmaya başlıyoruz. Akşam yemeği ve sonrasında ver elini Latin eğlencesi.
4.Gün : Trinidad-Ancon Plajı

Bugün konaklama mekanımızda yapacağımız kahvaltı sonrası Trinidad sokaklarını keşfetmeye devam ediyoruz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin bu şirin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. Daha sonra ise İznaga Kulesi'ni ziyaret ediyor ve ardından buralara kadar gelmişken Karayipler'de denize girmeden olmaz diyerek Ancon Plajı'nın serin okyanus sularına kendimizi bırakıyoruz Eğer konu Küba ise havayı düşünmeye hiç gerek yok zira burada her mevsim sıcaklık 28-30 derece. Daha sonra akşam için hazırlanmak üzere önce otelimize daha sonra ise akşam yemeği ve sonrasında meşhur Trinidad merdivenlerinde dans edenlerin arasına.
5. Gün : Trinidad-Santa Clara-Havana

Sabah konaklama mekanımızda yapacağımız kahvaltı sonrası hazırlıklarımızı tamamlıyor ve Santa Clara'ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Küba Devrimi'nin önemli kentlerinden olan Santa Clara'da öncelikle Ernesto Che Guevara'nın mozelesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra ise devrimin en önemli simgelerinden birisi sayılan Che'nin kumandasındaki birliğin raydan çıkararak ele geçirdiği trene gideceğiz. Batista güçlerinin lojistik desteğini keserek zafere giden yolda en önemli kilometre taşlarından birisi olan bu durak bizleri çok etkileyecek. Daha sonra ise Santa Clara şehir merkezini ziyaret edecek burada öğle yemeği molası da verdikten sonra yeniden Havana'ya doğru yolculuğumuza başlayacağız. Bu yolculuğumuz üç saat kadar sürecek. Havana'ya varışımız sonrası konaklama mekanımızda kısa bir dinlenme ve ardından akşam yemeği eşliğinde özlenen Havana geceleri için yeniden sokaklara kendimizi bırakıyoruz.
6. Gün : Havana-Vinyales Vadisi

Sabah erken saatlerde konaklama mekanımızda yapacağımız kahvaltı sonrası yeniden yollara düşüyoruz. Bu sefer istikamet önce Pinar Del Rio ve daha sonra ise Vinales Vadisi. Dünyada ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğasıyla ünlü olan vadi aynı zamanda UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde de yer almakta. Buraya asıl geliş amacımız ise Küba'nın en kaliteli tütünlerinin bu vadide yetişiyor olması. Ziyaret edeceğimiz atölyelerde puro üretiminin inceliklerini öğreneceğiz. Ayrıca dileyen dostlarımız atla, dileyenler ise keyifli bir yürüyüşle çevre gezisi yapabilecek. Ardından bölgenin simgelerinden olan evrim teorisinin resmedildiği dünyanın en büyük kaya resmi olan Mural de la Prehistoria'yı gördükten sonra ise bu eşsiz vadideki organik ürünleri üreten çiftlik evinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Ardından bu güzel günden aldığımız enerjiyle ver elini Vinales şehir merkezi ver elini Vinales geceleri. Üstelik geç kalma derdi de yok çünkü konaklama bu gece Vinales'de.
7. Gün : Vinyales Vadisi-Havana

Konaklama mekanımızda yapacağımız kahvaltı sonrası yeniden yollara düşüyoruz. Rotamız devrim sonrası ormanlaştırma projelerinden olan ve günümüzde eko-turizmin Küba'daki başkenti sayılan Las Terrazas. Dağların ortasında küçük bir göl ve o gölün etrafına kurulmuş küçük bir kasaba olan Las Terrazas'a vardığımızda öğle yemeği için vereceğimiz dinlenme molasında dilerseniz gölde yüzebilirsiniz. Mola sonrası ise tropik ormanda bir yürüyüş yapacak ve kahvelerin fermente edildiği çiftlikleri ziyaret edeceğiz. Yolumuzun üzerinde bulunan şirin bir kasaba olan Artemisa da ziyaret edeceğimiz yerlerden olacak. Daha sonra rotamız yeniden Havana. Önce konaklama mekanımızda kısa bir hazırlık molası ardından ise bu sefer son gecemizin şerefine Havana gecelerine.
8. Gün : Havana- İstanbul

Havana'da son sabahımıza gözlerimizi açıyoruz ve erken saatte havaalanının yolunu tutuyoruz. THY Havana-İstanbul 09:10 uçuşu ile yola çıkıyor ve ertesi gün 08:35 civarında ülkeye dönüş yapıyoruz. Yeni bir masalda görüşmek üzere veda zamanı.

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Egzotik
Yiyecek ve İçecek
Festival

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Uçaklı
Havaalanı Buluşma
Türk Havayolları

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Bir yorum yazın
Yorum başlığı gerekli
Yorum içeriğinde en az 10 karakter olmalı
Yorum yazmak için giriş yapınız
2.200 € başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}

Dahil / Hariç Hizmetler

Türk Havayolları gidiş-dönüş uçak biletleri
7 Gece Casa Particular Konaklama
Gezi Boyunca Küba'da Tüm Ulaşım ve Transferler
Bütün Kahvaltılar
Blue Cat Profesyonel Rehberlik
Havana Klasik Otomobil Turu
Puro Atölyesinde Puro Yapımı ve Tadımı
Vinales Vadisi'nde At veya Bisiklet Turu
Seyahat Koçluğu
Milli Park ve Şehir Vergileri
Yurt Dışı Seyahat Sigortası
Domuzlar Körfezi Tekne Gezisi
Tüm Öğle Akşam Yemekleri ve İçecekler
Küba Vizesi
Yurt Dışı Çıkış Harcı
Kişisel Harcamalar ve Bahşişler
Müze girişleri
başlayan fiyatlar
2.200 €
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}