Nemrut Dağı Bisiklet Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

4 Gün

Tur Türü

Bisiklet Turları

Max. Kişi

20 kişi

Lokasyon

Yurt İçi

Genel Bakış

15-18 Haziran 2024

Kurban Bayramı 

4 Gün 3 Gece

İpekyolu Bisiklet Turlarının Özelliği

* Tarihi İpekyolu'nun yeniden canlanması ve İpekyolu Bisiklet Rotalarının tanıtımı amacıyla özel gün ve hafta etkinlikleri ile donatılmış özel turlardır.

* İpekyolu'nun geçtiği bölgelerdeki tarihi, kültürel, coğrafi, dini, ekonomik, sosyal özellikleri gözönüne alınarak bisiklet rotaları hazırlanmıştır.

* Her Etap sınırlı sayıda katılımcı ile gerçekleştirilecek özel programlardır.

* Her etabın yol şartları ve katılımcıların yaş grubuna göre Yol, MTB, E-Bike modellerinde kaliteli bisikletler hazırlanmıştır.

* Bisiklet etapları günlük ortalama 50-60 kilometre olarak her seviye katılımcı için uygundur. Bisiklet sürüşleri sabah erken saatlerde başlayıp öğle sonrası tamamlanacak şekilde organize edilmiştir. Böylece katılımcılar hazırlanan etkinlikler ve serbest zaman sayesinde bölgeyi tanıma fırsatı bulacaklardır.

* Bisiklet sürüş etaplarında minibüs transfer ve bisiklet taşıma aracı eşlik edecektir. Etap sürüşleri esnasında yaşanabilecek teknik sorunlar anında giderilecek ve katılımcı istediği zaman araç desteği alabilecektir. Escort araçlar sayesinde trafik güvenliği sağlanacaktır.

* Etap sürüşlerinde öncü ve artçı bisiklet rehberleri ile birlikte kokartlı turizm rehberleri eşlik edecektir.

* Yemekler 3 öğün olarak bölgenin yöresellerinden özel hazırlanmıştır. Ayrıca bisiklet sürüşleri ve gün boyunca içecek ve aperatifler açık büfe olarak sunulmaktadır.

* Tüm tur boyunca video ve fotoğraf çekim ekibi eşlik edecek, Drone, Aktüel ve Röportaj çekimleri yapılacaktır. Tanıtım amacıyla yapılan bu turlara katılanlar çekimlerinin yapılacağını kabul etmiş olurlar. Bisiklet tur çekimlerinden hazırlanan fotoğraf ve videolar Tv Programları, Haber, Sosyal Medya mecralarında yayınlanacaktır. Aynı zamanda katılımcılar kendi sosyal medya hesaplarında paylaşım yapabilmeleri veya anı olarak fotoğraf ve videolara ücretsiz ulaşabileceklerdir.

Bisikletler bizden.

Tur Programı

1. Gün : Malatya Şehir Merkezi Bisiklet Etabı: 15 Km

Farklı bölgelerden gelen katılımcılarla Malatya merkezinde bulunan otelimizde buluşuyoruz. Otel odalarımıza yerleştikten sonra tanışma, tur hakkında, gezilecek yerler, bisiklet etapları, sürüş kuralları konularında bilgilendirme için toplanıyoruz. Kişilere göre bisiklet boylarının ayarlanması ve gerekli ekipmanların hazırlanması ardından Malatya şehir merkezinde yapacağımız bisiklet turumuza başlıyoruz. Malatya, Anadolu ve Ortadoğu’nun geçit veren kavşak noktasındadır. Mezopotamya ile Anadolu arasındaki ticaret ve kültür alışverişinin bu yol üzerinden yapılması, Malatya’nın tarihi ve kültürel önemini artırmıştır.
2. Gün : Malatya – Nemrut Dağı Bisiklet Etabı: 80 Km

Sabah kahvaltımız ardından Nemrut Dağı’na doğru pedal çevirmeye başlıyoruz. Nemrut Dağı, hem volkanik bir dağ, hem doğal anıt hem de insan eliyle yapılan bir tarihi eser olma özelliğini taşıyor. Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, 2150 m. yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası Nemrut, Yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle, UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer almaktadır. Nemrut Dağı, dünyanın en muhteşem gündoğumu ve gün batışının seyredilebildiği yer olmasıyla da ilgi çekmektedir. Nemrut Dağı’nda gün batımını izliyor ve otelimizde dinlenmeye çekiliyoruz.
3. Gün : Nemrut Dağı - Adıyaman Bisiklet Etabı: 50 Km

Güneş doğumunu izlemek üzere transfer araçlarımızla Nemrut Dağı’na erken saatlerde geliyoruz. Nemrut Dağı bölgesinden itibaren pedal çevirmeye başlıyor ve Adıyaman şehir merkezinde otelimize ulaşıyoruz. Binlerce yıllık tarihe sahip Adıyaman, Helenistik ve Roma Dönemi eserlerine sahiptir. Bu kalıntıların en önemlisi, dünyaca üne kavuşmuş olan Karadut köyü yakınlarındaki 2206 metre yükseklikteki Nemrut Dağı’nın üzerindedir. Bu, Geç Helenistik Devir’den kalma tapınaksal mezar anıtı, yeryüzünün en değerli kültür varlıklarından biri olarak kabul edilmiştir. Bu anıt ve çevresi 1987 yılında UNESCO nezrindeki İnsanlığın Kültür Mirası listesine alınmış.
4. Gün : Atatürk Barajı Bisiklet Etabı: 50 Km

Sabah kahvaltımız ardından Atatürk Barajı’na doğru pedal çevirmeye başlıyoruz. Atatürk Barajı, Fırat Nehri üzerinde kurulu olup, enerji ve sulama amaçlıdır. 8 türbine sahip barajın yüksekliği 169 m'dir. Atatürk Barajı, dolgu hacmi bakımından dünyanın en büyük 6. barajı durumundadır. Aynı zamanda Avrupa'nın ve Türkiye'nin en büyük barajıdır. Bisiklet gezimiz ardından turumuzu sonlandırıyoruz.

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Eğitim

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Uçaklı
Bölge Buluşmalı

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Bir yorum yazın
Yorum başlığı gerekli
Yorum içeriğinde en az 10 karakter olmalı
Yorum yazmak için giriş yapınız
12.000 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}

Dahil / Hariç Hizmetler

Otel konaklama
Tur boyunca transferler
Profesyonel rehberlik
Bisiklet + kask
Bisiklet eğitimi
Bisiklet turu
Bisiklet rehberliği
Teknik servis
Milli park giriş ücretleri
Seyahat sigortası
Sabah kahvaltıları
Öğlen atıştırmalıklar
Akşam yemekleri
Gidiş dönüş ulaşım harcamaları
Bireysel harcamalar
Yemeklerde alınacak içecekler
başlayan fiyatlar
12.000 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}