Saklı Cennet İğneada

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

2 Gün

Tur Türü

Yurt İçi Turlar

Max. Kişi

25 kişi

Lokasyon

Yurtiçi

Genel Bakış

Güney Amerika'da bulunan Amazonlar’dan sonra dünyanın en büyük ikinci longoz yapısı ve longoz ormanları, Türkiye'nin Bulgaristan ile sınır ilçesi, Kalkan balığının Türkiye'de en bol ve lezzetli olduğu yer, deniz, göl, mağara, şelale ve daha pek çok doğal güzelliği ile canlı coğrafya dersi, kano, yürüyüş gibi macera sporlarıyla eğlence ve adrenalin dolu, bununla beraber İstanbul'a bir o kadar yakın ama bir o kadar da gözden uzak İğneada'dan  haberdar mısınız!? Eğer cevabınız hayır ise ya da duymanıza rağmen daha önce gidip, keşfetme şansı yakalayamadıysanız sizi bu doğa harikası dünyayı keşfe davet ediyorum...

Tur Programı

1. Gün : 8-15 Nisan Cumartesi

Siz güzel dostlarımla yolculuğumuz sabah saat 06:00'da E-5 Kartal Köprüsü'nden başlayarak Kozyatağı Carrefour otobüs duraklarına oradan da Kavacık Köprüsü rotasıyla tüm Anadolu Yakası katılımcılarını daha sonra ise Avrupa Yakası'nda Kanyon AVM ve ardından Bakırköy- Avcılar-Beylikdüzü E-5 rotasından da diğer katılımcı dostlarımızı alarak önce Kırklareli ardından Demirköy rotasında ilerleyecek. Yolda ilk molamız tam da mevsiminde Kanola çiçekleriyle eşsiz fotoğraflar için. Sonrasında ise eğlence dolu masal gibi bir hafta sonu için gerekli olan enerjiyi depolamak için Demirköy'de muhteşem bir mekanda doğal ürünlerle lezzetli bir serpme kahvaltı yapmak üzere harika bir mekan olacak. Kahvaltımızı yaptık, dostlarla tanıştık, kaynaştık, kendimize geldik o zaman hemen sıradaki durağımıza doğru yola çıkalım çünkü burası çok ilginç ve ilgi çekici bir mekan olan Dupnisa Mağarası. Burası Trakya bölgesinde turizme açık olan tek mağaradır. Mağara içerisinde yürüyüş de yapacağımız bu keşfimiz sonrası aracımıza biniyor ve bu sefer İğneada'ya doğru yola çıkıyoruz. İğneada'ya varışımıza istinaden ilk durak bölge tanıtım ofisi olacak. Rehberimizden bölgenin coğrafi yapısı, ekolojik sistemi ve önemli konular hakkında bilgilerimizi aldıktan sonra longoz ormanlarıyla ilk karşılaşma için ormana doğru yola çıkıyoruz. İlk gün için kısa ama eğlenceli bir yürüyüş planladık merak etmeyin. Çünkü yürüyüş sonrası daha eğlenceli bir aktivite için Mert Gölü'nün yolunu tutuyoruz. Göle varınca ilk olarak temiz havanın etkisiyle hafiften acıkan midelerimizi gözleme ve çay ile şenlendirdikten sonra kanolarımıza atlıyor ve göl üzerinde muhteşem bir gün batımı turu yapıyoruz. Göreceğiniz manzaralara, yaşayacağınız heyecana inanamayacaksınız. Unutulmaz an ve anılarınıza yenilerini eklemeye hazır olun. Kano turumuz sonrası otelimize ki tercihinize göre ikisi de İğneada'nın en iyisi olan İğneada Resort ya da Longoz Hotel'e geçiyoruz ve odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeğimiz için hazırlanıyoruz. Akşam yemeğimiz İğneada'nın en iyi balık restoranı olan Rota Balık. Ne demiştik? Kalkan balığının en iyisi, en güzeli, en lezzetlisi, en bolu İğneada'dan çıkar. O zaman akşam yemeğimizde elbette Kalkan balığı var hem de lezzetli meze ve eşlikçileriyle beraber. Bu keyifli ortamda saatler nasıl hızlı geçecek anlamayacaksınız ama gün sonunda uykusu gelen dostlarımı otelimize bıraktıktan sonra geceye devam etmek isteyen dostlarla bize özel bir mekanda İğneada gecelerinin tadını çıkarmaya devam edebiliriz.
2. Gün : 9-16 Nisan Pazar

Gözlerimizi dağ, deniz ve nehirlerin birleştiği İğneada'da bol oksijen içerisinde yeni güne açtıktan sonra otellerimizde yapacağımız kahvaltı sonrası hazırlıklarımızı tamamlıyor ve günün ilk durağı olarak Bulgaristan sınırında bulunan sınır köyümüz Beğendik'e doğru yola çıkıyoruz. Burada önce sahile inerek Bulgar sınır ve bayrağını, hemen sınır ötesindeki Bulgar köyünü gördükten sonra Beğendik köy kahvesinde bir mola veriyor ve çay/kahve keyfi yapıyoruz. Mola sonrası rotamız longoz ormanları ama bu sefer büyük bir macera bizleri bekliyor. Longoz ormanlarına varışımız sonrası önce orman ardından ise dere içerisinde çok eğlenceli bir yürüyüş yapıyoruz. Ayaklarınıza doğal masaja hazır olun. Yürüyüşümüzün sonu çok ilginç bir nokta olan nehir ve denizin birleştiği yerde olacak, işte longozun tam tanımını da burada görerek anlamış olacağız ve bu muhteşem manzarada, çiçek kokuları içerisinde bizler için özel hazırlanmış olan barbekü keyfi ile köfte/sucuk ekmeklerle midelerimizi şenlendireceğiz. Yemek sonrası otelimize dönüş yapıyor, son hazırlıklarımızı yaptıktan sonra bavullarımızla beraber aracımızdaki yerlerimizi alıyor ve İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakırken yeni bir masal tadında rotada buluşmak üzere vedalaşıyoruz. Varış saat planımız İstanbul trafiğine bağlı olarak 21:00 civarıdır.

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama

Tur Süresi

1 Gece

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Bir yorum yazın
Yorum başlığı gerekli
Yorum içeriğinde en az 10 karakter olmalı
Yorum yazmak için giriş yapınız
4.750 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}

Dahil / Hariç Hizmetler

TERCİH EDİLEN OTEL'DE İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA (Tek kişi konaklama farkı İğneada Resort için 750 TL Longoz Hotel için 400 TL)
İSTANBUL-İĞNEADA-İSTANBUL ULAŞIM
İLK SABAH DEMİRKÖY'DE KAHVALTI
DUPNİSA MAĞARASI GİRİŞİ
İLK GÜN GÖZLEME-ÇAY İLE ÖĞLE YEMEĞİ
İLK AKŞAM ROTA BALIK'DA KALKAN BALIĞI, MEZE VE EŞLİKÇİLERİYLE AKŞAM YEMEĞİ
KANO AKTİVİTESİ
İKİNCİ GÜN OTELDE KAHVALTI
İKİNCİ GÜN BEĞENDİK KÖY KAHVESİNDE ÇAY/KAHVE İKRAMI
İKİNCİ GÜN ORMANDA SUCUK/KÖFTE EKMEK VE EŞLİKÇİLERİYLE BARBEKÜ KEYFİ
MÜZE, ÖREN YERLERİ VE MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ
PROFESYONEL REHBERLİK VE DANIŞMANLIK HİZMETİ
SEYAHAT KOÇLUĞU
ZORUNLU PAKET TUR SİGORTASI
YEMEKLERDE ALINACAK ALKOLLÜ İÇECEKLER
OTEL VE RESTAURANT EKSTRA KULLANIMLARI
KİŞİSEL HARCAMALAR
DAHİL OLDUĞU BELİRTİLMEMİŞ TÜM EK MASRAFLAR
başlayan fiyatlar
4.750 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}