Şırnak Cizre Bisiklet Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

4 Gün

Tur Türü

Bisiklet Turları

Max. Kişi

20 kişi

Lokasyon

Yurt İçi

Genel Bakış

4 -7 Mayıs 2024

4 Gün 3 Gece

Şırnak, Cizre Bisiklet Turu

 

İpekyolu Bisiklet Turlarının Özelliği

 

* Tarihi İpekyolu'nun yeniden canlanması ve İpekyolu Bisiklet Rotalarının tanıtımı amacıyla özel gün ve hafta etkinlikleri ile donatılmış özel turlardır.

* İpekyolu'nun geçtiği bölgelerdeki tarihi, kültürel, coğrafi, dini, ekonomik, sosyal özellikleri gözönüne alınarak bisiklet rotaları hazırlanmıştır.

* Her Etap sınırlı sayıda katılımcı ile gerçekleştirilecek özel programlardır.

* Her etabın yol şartları ve katılımcıların yaş grubuna göre Yol, MTB, E-Bike modellerinde kaliteli bisikletler hazırlanmıştır.

* Bisiklet etapları günlük ortalama 50-60 kilometre olarak her seviye katılımcı için uygundur. Bisiklet sürüşleri sabah erken saatlerde başlayıp öğle sonrası tamamlanacak şekilde organize edilmiştir. Böylece katılımcılar hazırlanan etkinlikler ve serbest zaman sayesinde bölgeyi tanıma fırsatı bulacaklardır.

* Bisiklet sürüş etaplarında minibüs transfer ve bisiklet taşıma aracı eşlik edecektir. Etap sürüşleri esnasında yaşanabilecek teknik sorunlar anında giderilecek ve katılımcı istediği zaman araç desteği alabilecektir. Escort araçlar sayesinde trafik güvenliği sağlanacaktır.

* Etap sürüşlerinde öncü ve artçı bisiklet rehberleri ile birlikte kokartlı turizm rehberleri eşlik edecektir.

* Yemekler 3 öğün olarak bölgenin yöresellerinden özel hazırlanmıştır. Ayrıca bisiklet sürüşleri ve gün boyunca içecek ve aperatifler açık büfe olarak sunulmaktadır.

* Tüm tur boyunca video ve fotoğraf çekim ekibi eşlik edecek, Drone, Aktüel ve Röportaj çekimleri yapılacaktır. Tanıtım amacıyla yapılan bu turlara katılanlar çekimlerinin yapılacağını kabul etmiş olurlar. Bisiklet tur çekimlerinden hazırlanan fotoğraf ve videolar Tv Programları, Haber, Sosyal Medya mecralarında yayınlanacaktır. Aynı zamanda katılımcılar kendi sosyal medya hesaplarında paylaşım yapabilmeleri veya anı olarak fotoğraf ve videolara ücretsiz ulaşabileceklerdir.

Bisikletler bizden.

Tur Programı

1. Gün : Şırnak Bisiklet Etabı: 30 Km

Farklı bölgelerden gelen katılımcılarla Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanında buluşuyoruz. Önceden belirlenmiş noktamıza transfer olarak, tur hakkında, gezilecek yerler, bisiklet etapları, sürüş kuralları konularında bilgilendirme için toplanıyoruz. Kişilere göre bisiklet boylarının ayarlanması ve gerekli ekipmanların hazırlanması ardından İdilin Mağaraköy (Kiwex) ve Süryani Köyü Haberli (Bısirino) ile bisiklet turumuza başlıyoruz. Müthiş derecede büyüleyici olan coğrafyanın dağlarını, kutsal mekanlarını, hikaye ve efsanlerinin derinliklerine dalacağız. Aşkı da göreceğiz, ihaneti de. İlk inananların sesinide duyacağız. Ezidilik, Yahudilik, Hırıstiyanlık ve Müslümanlığın çok bilinmeyen yönlerine yakından şahit olacağız. Gördüğümüz ve duyduğumuz her şey bizi şaşırtıp heyecanlandıracak. Akşam Cizre merkezde konaklıyoruz.
2. Gün : Şırnak - Cizre Bisiklet Etabı: 50 Km

Sabah kahvaltımızın ardından Cizre'nin merkezinde doğru pedal çevirmeye başlıyoruz. Yukarı Mezopotamya’nın kadim topraklarında toplulukların, inanç ve yaşam hikayelerini dinleme şansını bulacağız. Ve bir zamanlar nasipler kapısı olarak bilinen bu yerler de; Nuh Tufanı'nın izlerini, Kırmızı Medresey (Medresa Sor), Ulu Cami, Nırca Belek surlarını ve Mem U Zin'in mezarını bulunduğu Abdaliye Medresesinden sonra Cizre Dengbej evinde müzik ve melodinin insan ruhunda yaptığı dalgaların arasında gezindikten sonra Öğlen yemeği için Dicle nehrinin kıyısına gidiyoruz. Akşama Doğru Kasrik Boğazına doğru pedal çevireceğiz. Burası Kırallar yolu olarak biliniyor. Cudi ve Gabar dağlarının birleştiği bir nokta. Turumuzu burada tamamlayıp Cizredeki otelimize dönüyoruz.
3. Gün : Cizre Merkez Bisiklet Etabı: 30 Km

Sabah kahvaltımız ardından Şırnak'a doğru pedal çeviriyoruz. Yol boyunca Dicle nehrinden geçecek, Kumçatı ve civar köylerde Tahin değirmenlerine uğrayacak, kah pedal çevirip kah çay içip kah sohbet edeceğiz. Akşam şırnaka varmış olacağız. Bu esnada yorgunluk hisseden arkadaşlarımız bizi takip eden araca bisikletlerini bırakıp araç ile devam edebilirler. Konaklama Şırnak.
4. Gün : Cizre, İdil Bisiklet Etabı: 40 Km

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor bizi takip edecek araçlara eşyalarımızı yüklüyoruz. Önce Şırnak için çok özel olan bir kumaşın üretimini görmek için Şal Şapık atölyelerine doğru pedal çevireceğiz. Burada sizleri şaşırtan kumaş türü ve üretimi hakkında bilgi aldıktan sonra Nuhun tufandan sonra yerleştiği sanılan ilk yer olan Heştan köyüne doğru pedal çevireceğiz. Ardından Şırnak merkez'e doğru pedal çevirdikten sonra. Turumuzu burada bitirip havalimanına araç ile transferimizi gerçekleştireceğiz. Bir sonraki turda görüşmek üzere.

Temalar

Tarih ve Kültür
Doğa ve Spor
Egzotik
Yiyecek ve İçecek

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Uçaklı
Bölge Buluşmalı

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Bir yorum yazın
Yorum başlığı gerekli
Yorum içeriğinde en az 10 karakter olmalı
Yorum yazmak için giriş yapınız
12.000 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}

Dahil / Hariç Hizmetler

3 Gece Otel konaklama
Bisiklet + Kask
Bisiklet Rehberliği
Bisiklet Turu
Teknik servis
Seyahat Sigortası
Sabah Kahvaltıları
Öğlen Atıştırmalıklar
Akşam Yemekleri
Ara Transferler
Turun yapılacağı bölgeye gidiş dönüş ulaşım harcamaları
Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
Bireysel Harcamalar
başlayan fiyatlar
12.000 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}