Büyük Mısır Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

10 Gün

Tur Türü

Yurt Dışı Turlar

Max. Kişi

25 kişi

Lokasyon

Yurt Dışı Turları

Genel Bakış

Mısır, yaklaşık 7.000 yıllık tarihî bir geçmişe sahiptir. Milattan önce Firavunlar tarafından yönetilmiş olan Mısır, Afrika ile Asya kıtalarının arasında bilgi ve deneyimi ile binlerce farklı çiçekten on binlerce farklı koku elde ettiler. Renkli bir nüfusa sahip olan bu ülke, çok renkli bir kültüre de ortaya koydu. Mimari olarak Tapınaklar, Piramideler inşa ettiler ve tarımda büyük çığırlar açtılar. Tıp, Astroloji ve matematikte, felsefe de iz bıraktılar. 

 

Büyük bölümü Nil Nehri boyunca yerleşmiş olan Mısır mitolojisinde 13 tane tanrı ile tanrıça bulunur. Mısır mitolojisini en fazla etkilemiş olan tanrılar ve tanrıçalar Sekhmet, Isis, Thoth, Hathor, Horus, Anubis, Amon-Ra, Osiris, Mut, Sobek, Anuket ve Serket olarak bilinmektedir. İşte biz de Akdeniz ve Kızıldeniz kıyılarındaki bu medeniyeti gezerken Horusun gözü ile Osirisin izini süreceğiz.

 

 

Tur Programı

1. Gün : Kahire

Bugün saat 06:50'de İstanbul havalimanından uçağımız kalkmış olacak ve yaklaşık 08:10 da Kahire’ye inmiş olacağız. Ardından havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla ilk ziyaret yerimiz olan Kahire müzesi için yola çıkmış olacağız. Müze gezimizin ardından öğlen yemeğine geçiyoruz. Öğlen yemek molasından sonra gezimize devam ediyoruz. Sırası ile Citadel Gezisi, Mehmet Ali Paşa Camisi ve bu caminin bahçesindeki Kahire manzarasının keyfini çıkardıktan sonra Han Halili Çarşısını ve Midak Sokağını görmeye gideceğiz. Bu gezilerin ardından biraz soluklanmak için Necib Mahfuz Restaurant'ta mola vereceğiz. Necib Mahfuz Mısırın nobel edebiyat ödüllü bir yazarıdır. Konaklama Kahiredeki Otelimiz de.
2. Gün : Kahire

Sabah kahvaltısının ardından Giza Bölgesine geçiyoruz. Burada önce piramitleri görüp ve rehberimizden anlatımları aldıktan sonra Kefren Piramdi'nin içine gireceğiz. Daha sonra Piramidleri en güzel açıdan görüp fotoğraflamak için çölde kısa bir yolculuk yapacağız. Bu gezinin ardından öğlen yemeği için mola vereceğiz. Molanın Ardından Sakkara Piramidleri gezimize başlayacağız. Bu gezi ve deneyimin ardından akşam yemeğimizi alacağız. Sonrasında konaklama için otelimize dönüş yapacağız. Konaklama Kahiredeki otelimizde.
3. Gün : Kahire - İskenderiye

Bugün güne biraz erken başlayacağız. Kahvaltının ardından, İskenderiye yolculuğuna başlayacağız. Öğlen gibi İskenderiye ye varmış olacağız. Varışımızdan hemen sonra İskenderiye Kütüphanesi’ni ziyaret edeceğiz. Bu kütüphane tarihteki en meşhur kütüphanelerden birisidir. Ziyaremizin ardından öğlen yemeğine geçiyoruz. Yemeğin ardından Kıtbay Kalesine gidiyoruz. Kale ziyaretimizin ardından Sahil de bir dinlenme molası vereceğiz. Sonrasında Kahireye doğru yola çıkacağız. Çünkü yarın sabah Aswan'a geçiyoruz. Kahireye varışımızdan sonra Otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği Kahire de.
4. Gün : Kahire - Aswan

Bugün Kahire'den Asuan'a uçak ile geçiyoruz. Asun'a Varışımızın ardından, Aslan barajı ve Unfinished Obelisk ile turumuza devam edeceğiz. Bu obelisk Hatşeput'a ait bitirilemeyen bir dikilitaştır. Buradaki gezimiz bittikten sonra Philae (İsis) Tapınağı ziyaretimiz var. Buradaki gezimizi bitirdikten sonra Nil Nehrindeki Cruise yolculuğumuz için 5* Gemiye geçiyoruz. Akşam konaklama ve yemek Cruise gemisinde.
5. Gün : Abu Simbel

Bugün saat 04:00 ile 12:30 arası Abu Simbel Tapınakları gezimiz olacak. Daha sonra Cruise'de öğle yemeğimizi alacağız. Yemekten sonra Cruise da eşsiz Nil Manzarası eşliğinde Kom Ombo’ya yolculuk yapacağız saat yaklaşık olarak 15:30 da Kom Ombo Tapınakları’nı ziyaret edeceğiz. Sonrasında Nil Nehrinde Gün Batımını izleyeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Cruise gemisinde.
6. Gün : Luksor - Edfu

Bugün Gemimizde sabah kahvaltısının ardından, öğlene kadar Etfu Tapınağı gezisini bitirip Luksor’a doğru yolculuğa çıkacağız. Yaklaşık olarak akşam 15:30 gibi Luksor ve Karnak Tapınağı gezisimizi yapıyor olacağız. Akşam saat 19:30 gibi de Gemimizde akşam yemeğinde olacağız.
7. Gün : Luksor

Bu sabah kahvaltının ardından gemiden ayrılıyoruz. Krallar Vadisi yolculuğumuz başlıyor. Öğlene doğru Krallar Vadisinde olacağız. Burada Hatşeput Tapınağı ve Colosse El Memnun Heykellerini ziyaret edeceğiz. Bu gezinin ardından öğlen yemek molası ve yemeğin ardından Luxor'daki 5*'lı Jolie Ville otelimize geçiyoruz.
8. Gün : Luxor - Hurgada

Sabah Kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Hurgada ya doğru yola çıkıyoruz. Öğleden sonra Hurgada'daki otelimize giriş yapıyoruz. Girişin ardından tam pansiyon olan otelimizin bütün imkanlarından yararlanabilirsiniz. Deniz, Havuz, kum güneş, havlu alabilir. Otelin açık büfe yemekhanesinden ve alkollü barından faydalanabilirsiniz. Bugün tamamen dinlenme. İsteyen kişiler dalışa gidebilir ve Kızıl Denizin renkli balıklarını görmek için resiflere ekstra olarak yapılan turlara katılabilir. Konaklama Hurgada Golden Beach.
9. Gün : Hurgada

Bugün gece 00:00 da Golden Beac'den check out yapıyoruz ve gece 01:00'a kadar aynı şekilde otelin imkanlarından yararlanmaya devam ediyoruz. Deniz kum ve güneş. Saat 01:00 da otelden ayrılıyoruz.
10. Gün : Hurgada - İstanbul

Hurgada Havalimanından İstanbul'a dönüş için yola çıkıyoruz. Uçuşumuz THY ile gece 04:45 ve istanbula iniş 08:40 da. Bir başka turda görüşmek üzere.

Temalar

Tarih ve Kültür
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Egzotik
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Uçaklı

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Bir yorum yazın
Yorum başlığı gerekli
Yorum içeriğinde en az 10 karakter olmalı
Yorum yazmak için giriş yapınız
1.990 € başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}

Dahil / Hariç Hizmetler

Mısır gidiş dönüş uçak biletleri
Kahire Aswan iç hat uçak bileti
Otel Konaklamaları
Cruise Gemisi 3 gece konaklama
Şehirlerarası yolculuklardaki transferler
Şehir içi transferler
Sabah Kahvaltıları
3 Akşam yemeği
3 öğlen yemeği
Müze ve tapınak giriş ücretleri
Rehberlik hizmeti
Seyahat sigortası
Kapıda Mısır giriş vizesi 25 USD
Türkiyeden çıkış garcı 150 TL
Cruise dışındaki öğlen ve akşam yemekleri
Özel harcamalar
başlayan fiyatlar
1.990 €
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}