Büyük Mısır Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

10 Gün

Tur Türü

Yurt Dışı Turlar

Max. Kişi

20 kişi

Lokasyon

Yurt Dışı Turları

Genel Bakış

Mısır, yaklaşık 7.000 yıllık tarihî bir geçmişe sahiptir. Milattan önce Firavunlar tarafından yönetilmiş olan Mısır, Afrika ile Asya kıtalarının arasında bilgi ve deneyimi ile binlerce farklı çiçekten on binlerce farklı koku elde ettiler. Renkli bir nüfusa sahip olan bu ülke, çok renkli bir kültüre de ortaya koydu. Mimari olarak Tapınaklar, Piramideler inşa ettiler ve tarımda büyük çığırlar açtılar. Tıp, Astroloji ve matematikte, felsefe de iz bıraktılar. 

 

Büyük bölümü Nil Nehri boyunca yerleşmiş olan Mısır mitolojisinde 13 tane tanrı ile tanrıça bulunur. Mısır mitolojisini en fazla etkilemiş olan tanrılar ve tanrıçalar Sekhmet, Isis, Thoth, Hathor, Horus, Anubis, Amon-Ra, Osiris, Mut, Sobek, Anuket ve Serket olarak bilinmektedir. İşte biz de Akdeniz ve Kızıldeniz kıyılarındaki bu medeniyeti gezerken Horusun gözü ile Osirisin izini süreceğiz.

 

 

Tur Programı

1. Gün 23 Ocak 2024 : Kahire

Bugün saat 07:55 'teİstanbul havalimanından uçağımız kalkmış olacak ve yaklaşık 09:10 da Kahire’ye inmiş olacağız. Ardından havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla transfer işlemimizi gerçekleştireceğiz ve il ziyaret yerimiz Kahire müzesi. Müze gezimizin ardından öğlen yemeğine geçiyoruz. Öğlen yemek molasından sonra gezimize devam ediyoruz. Sırası ile Citadel Gezisi, Mehmet Ali Paşa Camisi ve bu caminin bahçesinde çok güzel gün batımı manzarası var. Güneşi hep beraber uyumaya gönderdikten sonra Azhar Parkında bir çay keyfi yapacağız. Molanın ardından Han Halili Çarşısını gezmeye gidiyoruz ve Midak Sokağını görmeye gideceğiz. Bu gezilerin ardından biraz soluklanmak için El Fishawy Kahvesinde mola vereceğiz. Bu kahvenin elbette bir hikayesi var ve rehberimiz bunu orada anlatacak. Ardından akşam yemeği için Naguib Mahfouz (Necib Mahfuz) Restaurantına gideceğiz. Necib Mahfuz Mısırın nobel edebiyat ödüllü bir yazarıdır. Konaklama Kahiredeki Otelimiz de.
2. Gün 24 Ocak 2024 : Kahire

Sabah kahvaltısının ardından Giza Bölgesine geçiyoruz. Burada önce piramitleri görüp ve rehberimizden anlatımları aldıktan sonra Kefren Piramdi'nin içine gireceğiz. Daha sonra Piramidleri en güzel açıdan görüp fotoğraflamak için çölde kısa bir yolculuk yapacağız. Bu gezinin ardından öğlen yemeği için mola vereceğiz. Molanın Ardından Sakkara Piramidleri gezimize başlayacağız. Bu gezi ve deneyimin ardından akşam yemeğimizi alacağız. Sonrasında konaklama için otelimize dönüş yapacağız. Konaklama Kahiredeki otelimizde.
3. Gün 25 Ocak 2024 : Kahire - İskenderiye - Aswan

Bugün güne biraz erken başlayacağız. Kahvaltının ardından, İskenderiye yolculuğuna başlayacağız. Öğlen gibi İskenderiye ye varmış olacağız. Varışımızdan hemen sonra İskenderiye Kütüphanesi’ni ziyaret edeceğiz. Bu kütüphane tarihteki en meşhur kütüphanelerden birisidir. Ziyaremizin ardından öğlen yemeğine geçiyoruz. Yemeğin ardından Kıtbay Kalesine gidiyoruz. Kale ziyaretimizin ardından Sahil de bir dinlenme molası vereceğiz. Sonrasında Kahire havalimanına doğru yola çıkacağız. Çünkü Aswan'a geçiyoruz. Aswan'a varışımızdan sonra Otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otel de.
4. Gün 26 Ocak 2024 : Aswan

Sabah kahvaltısının ardından Unfinished Obelisk ile turumuza devam edeceğiz. Bu obelisk Hatşeput'a ait bitirilemeyen bir dikilitaştır. Buradaki gezimiz bittikten sonra Philae (İsis) Tapınağı ziyaretimiz var. Buradaki gezimizi bitirdikten sonra Nil Nehrindeki Cruise yolculuğumuz için gemiye geçiyoruz. Akşam konaklama ve yemek Cruise gemisinde.
5. Gün 27 Ocak 2024 : Abu Simbel

Bugün saat 04:00 ile 12:30 arası Abu Simbel Tapınakları gezimiz olacak. Daha sonra Cruise'de öğle yemeğimizi alacağız. Yemekten sonra Cruise da eşsiz Nil Manzarası eşliğinde Kom Ombo’ya yolculuk yapacağız saat yaklaşık olarak 15:30 da Kom Ombo Tapınakları’nı ziyaret edeceğiz. Sonrasında Nil Nehrinde Gün Batımını izleyeceğiz. Akşam yemeği Cruise gemisinde. Aynı zamanda bu gece Teknede gece eğlencesi olacak. Konaklama Cruise gemisi.
6. Gün 28 Ocak 2024 : Luksor - Edfu

Bugün Gemimizde sabah kahvaltısının ardından, öğlene kadar Etfu Tapınağı gezisini bitirip Luksor’a doğru yolculuğa çıkacağız. Yaklaşık olarak akşam 16:30 gibi Luksor Tapınağı gezisimizi yapıyor olacağız. Akşam saat 19:30 gibi de Gemimizde akşam yemeğinde olacağız.
7. Gün 29 Ocak 2024 : Luksor

Bu sabah kahvaltının ardından gemiden ayrılıyoruz. Krallar Vadisi yolculuğumuz başlıyor. Öğlene doğru Krallar Vadisinde olacağız. Burada Hatşeput Tapınağı ve Colosse El Memnun Heykellerini ziyaret edeceğiz. Bu gezinin ardından öğlen yemek molasını Tout Ankh Amoun Restaurant'ta vermiş olacağız. Bugün otele biraz erken gideceğiz saat 15:30 gibi. Otele yerleştikten sonra alışveriş için serbest zamanımız olacak. Bugün Luksor da konaklıyoruz
8. Gün 30 Ocak 2024 : Luksor - Hurgada

Sabah kahvaltının ardından Karnak Tapınağına geçiyoruz. Bu tapınak gezisinden sonra Luksor Tapınağına geçiyoruz. Luksor tapınak gezisinden sonra öğlen yemek molası Queiq Retauran ta. Yemekten sonra Nil Nehri Gün Batımın da Felluka Turu yapacağız ve Muz Adasını ziyaret edeceğiz. Bu gezimizin ardından Luksordan Hurgada ya geçiyoruz. Konaklama Hurgada.
9. Gün 31 Ocak 2024 : Hurgada

Bugün Hurgada da denizin keyfini çıkaracağız. Şarm El Şeyh'ten daha güzel olan Hurgada da dinlenmiş olacağız. Denizin güneşin tadını çıkarmış olacağız.
10. Gün 1 Şubat 2024 : Hurgada - İstanbul

Bugün dönüş zamanı ve gece 03:25 THY uçuşu ile Hurgada'dan İstanbul'a uçuyoruz yaklaşık 07:30 gibi istanbula varmış olacağız. Bir sonraki gezimiz de tekrar görüşmek üzere selam ve sevgiler.

Temalar

Tarih ve Kültür
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Egzotik
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Uçaklı

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Bir yorum yazın
Yorum başlığı gerekli
Yorum içeriğinde en az 10 karakter olmalı
Yorum yazmak için giriş yapınız
1.950 € başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}

Dahil / Hariç Hizmetler

Mısır gidiş dönüş uçak biletleri
Kahire Aswan iç hat uçak bileti
Otel Konaklamaları
Cruise Gemisi 3 gece konaklama
Şehirlerarası yolculuklardaki transferler
Şehir içi transferler
Sabah Kahvaltıları
3 Akşam yemeği
3 öğlen yemeği
Müze ve tapınak giriş ücretleri
Rehberlik hizmeti
Seyahat sigortası
Kapıda Mısır giriş vizesi 25 USD
Türkiyeden çıkış garcı 150 TL
Cruise dışındaki öğlen ve akşam yemekleri
Özel harcamalar
başlayan fiyatlar
1.950 €
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}