Güneş Festivali'nde Peru Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

13 Gün

Tur Türü

Yurt Dışı Turlar

Max. Kişi

18 kişi

Lokasyon

Peru

Genel Bakış

15-27 Haziran 2024 tarihleri arasında Peru'ya gidiyoruz.

Peru turunda sizi hangi deneyimler bekliyor?

           Peru'nun başkenti Lima şehir turu

           Peru çöllerinde çöl aktiviteleri ve Huacachina vahası

           Uçakla Nazca çizgileri turu

           Peru Amazonları ve doğal yaşam

           Peru denildiğinde ilk akla gelen yer; Machu Picchu Antik Kenti'ne trenle yolculuk

           Güney Amerika'nın en özel şehirlerinden Cusco

           Kutsal Vadisi’ye yolculuk

           İnkalar'dan bu yana kutlanan Peru'nun en büyük festivali Inti Raymi (Güneş) Festivali

           Titicaca Gölü üstünde sazlıklar yapılan Los Uros yüzen adalar

           Dünyaca ünlü Peru mutfağı

 

Ve yoldan çıkan hikayeler

 

 

Peru'ya seyahat etmek için en iyi zamanlardan biri! Senede 1 kere kutlanan Peru’nun en büyük festivali İnti Raymi Festivali'nde Peru bir başka oluyor. Cusco sokakları birbirinden farklı kostüm ve maskelerle dans eden 7'den 70'e Perulular ile dolup taşıyor. Programımız dolu dolu, Peru'nun tadına varacağız ;)

ZE

Peru, T.C vatandaşlarından vize istemiyor. Türk pasaportları ile ülkeye girişte 90 günlük seyahat hakkı tanınıyor.

Türkiye’den farklı bir ülkeden tura katılmak isterseniz programa uygun olacak şekilde bulunduğunuz ülkeden Peru’ya uçuş araştırabiliriz.

Önerilen Uçuş

 

Gidiş 15 Haziran 2024
THY + Latam
İstanbul > Lima (Bogota aktarmalı)
Kalkış 10:00 Varış 21:25 

 

Dönüş 27 Haziran 2024
Copa+THY
Lima > İstanbul (Panama aktarmalı)
Kalkış 13:39 Varış 17:35 ( 28 Haziran)

 

Tur Programı

1. Gün : İstanbul-Lima

15 Haziran 2024 Cumartesi Peru'nun başkenti Lima'daki Jorge Chávez Havalimanı'na ulaşan misafirlerimizi karşılıyoruz ve otelimize geçiyoruz. Hafif akşam yemeğinden sonra saat farkına uyumlanmak ve yol yorgunluğumuzu atmak için dinlenmeye geçiyoruz. Konaklama Lima'da.
2. Gün : Lima

16 Haziran 2024 Pazar Kahvaltımızın ardından Pasifik Okyanusu kıyısındaki Lima'yı keşfe çıkıyoruz. Şehrin tarihi merkezinden modern semtlerine uzanacak olan rota bizi bekliyor. Peru mutfağı dünyaca tanınan mutfaklardan biri. Seyahatimiz boyunca Peru mutfağını, yöresel tatları deneyeceğiz. Ayrıca super food olarak geçen kinoa, chia, lucuma, altın çileğin ana vatanındayız. Konaklama Lima’da.
3. Gün : Huacachina vahası

17 Haziran 2024 Pazartesi Sabah erken saatlerde bize özel aracımızla Lima'dan ayrılıyoruz, kahvaltımızı paket olarak araçta alacağız. Peru çöllerinin içinde yeralan Huacachina vahasına ulaşmak için 4.5-5 saatlik araç yolculuğumuz başlıyor. Huacachina’ya ulaştığımızda çöl aktiviteleri yapmak ve gün batımını seyretmek için kum tepelerini çöl aracımızla arşınlıyoruz. Muhtemelen hayatınızda göreceğiniz en güzel gün batımlarından biri bu çöllerde olacak.Ayrıca çölde havuz keyfi de yapacağız. Konaklama Huacachina Vahası’nda.
4. Gün : Lima

18 Haziran 2024 Salı Sabah erken saatlerde Huacachina'dan ayrılarak Nazca'ya doğru yol alıyoruz. Nazca'ya ulaştığımızda Nazca çizgilerini havadan görebilmek için minik uçaklarla gökyüzüne havalanıyoruz. Kimler tarafından ve neden yapıldığı hala kesinlik kazanmamış bu çizgileri bakalım siz nasıl yorumlayacaksınız? Öğle yemeğimizin ardından Lima’ya dönüş için yola çıkıyoruz. Konaklama Lima’da.
5. Gün : Amazonlar

19 Haziran 2024 Çarşamba Amazonlar'a yolculuğumuz başlıyor. Lima'dan Puerto Maldonado'ya uçuyoruz. Madre de Dios nehri kıyısındaki otelimize yerleşiyoruz ve Amazonlar’ın müziğine kulak veriyoruz. Konaklama Amazonlar’da.
6. Gün : Amazonlar

20 Haziran 2024 Perşembe Sabahın erken saatlerinden itibaren Amazon ormanlarının içinde yürüyüş yapıp, Sandavol Nehri’nde tekne turu yapacağız. Amazonlar’ın eşsiz doğasında tanık olacağız. Kaymanlar, maymunlar, su kaplumbağaları, yüzlerce çeşit kuş ve bir sürü hayvan çeşidi gözlemleyeceğiz. Bu bölgede yaşayan yerlileri ziyaret ederek yaşamlarına tanık olacağız. Konaklama Amazonlar’da.
7. Gün : Cusco

21 Haziran 2024 Cuma Amazonlar’ın tadını çıkardıktan sonra Cusco’ya uçmak için yola çıkıyoruz. Şehre vardıktan sonra otelimize yerleşiyoruz ve kısa bir şehir turu atıyoruz. Konaklama Cusco’da.
8. Gün : Aquas Callientes

22 Haziran 2024 Cumartesi Sabah kahvaltımızın ardından Cusco’dan aracımızla ayrılıyoruz ve önce Peru’nun tekstil merkezi olarak geçen Chinchero’ya uğrayıp geleneksel yöntemlerle dokumalar yapan kadınların arasına karışıyoruz. Ardından Inkalar’ın tarım laboratuvarı olarak kullandığı Moray’ı ziyaret ediyoruz. Ardından Ollantaytambo’ya ulaşıyoruz ve bizi Machu Picchu’nun etekleri altındaki Aguas Calientes köyüne getirecek trene binerek yolculuk yapıyoruz. Konaklama Aguas Calientes.
9. Gün : Cusco

23 Haziran 2024 Pazar Peru denildiğinde ilk akla gelen, Inkalar’ın hala daha gizemi çözülememiş Machu Picchu antik kentini ziyaret edeceğiz bugün. Sabahın erken saatlerinde kahvaltımızı paket olarak alıp bizi Machu Picchu Antik Kenti’nin girişine çıkaracak otobüslerle 20 dakikalık bir yolculuk yapıyoruz. Sabahın ilk ışıklarını dünyanın yeni 7 harikasından biri olan bu antik kentte karşılıyoruz. Ziyaretimizin ardından Aguas Calientes’e geri dönüyoruz ve önce tren sonra araçla Cusco’ya ulaşıyoruz. Konaklama Cusco’da.
10. Gün : Cusco

24 Haziran 2024 Pazartesi Bugün günlerden Güneş Festivali. Cusco şehir turu yaparken aynı zamanda festivalin arasına karışacağız. Şehrin merkezi Plaza de Armas ve çevresini, Inkalar’ın kutsal yerlerinden günümüzde müzeye dönüştürülmüş Coricancha Müzesi’ni ve şehrin bohem semti San Blas’ı ziyaret edeceğiz. Inkalar’da koka bitkisi kutsaldı. Günümüzde de özellikle Perulular ve Bolivyalılar çokça tüketirler ve şifasına, koka yaprağının gücüne, enerjisine inanırlar ve seremonilerde bu yaprağı kullanırlar. Yükseklikten daha az etkilenmek için biz de bol bol koka yaprağı çayı içip, yaprak çiğneyeceğiz. Konaklama Cusco'da.
11. Gün : Los Uros

25 Haziran 2024 Salı Cusco'dan aracımızla Titicaca Gölü'ne ulaşmak için yola çıkıyoruz. Yol üstünde köylerde durup köy yaşantısına tanık olacağız. Puno şehrine ulaştıktan sonra Titicaca Gölü üstünde tekneyle yol alarak göl üstündeki yüzen adalarda yeralan eko-lodgemuza ulaşıyoruz. Los Uroslu ailelerin işlettiği, denizden yüksekliği yaklaşık 4000 metre olan İnkalar'ın kutsal saydığı bu gölün üstündeki yüzen adalarda uyuma fikri kulağa nasıl geliyor? Oldukça heyecan verici olacak. Konaklama Los Uros.
12. Gün : Lima

26 Haziran 2024 Çarşamba Los Uroslar'ın yaşadığı diğer adaları ziyaret edeceğiz, dileyenler Titicaca Gölü üstünde kano turu yapabilir. Akşam Los Uros yüzen adalardan ayrılıyoruz ve Lima'ya uçuyoruz. Konaklama Lima’da.
13. Gün : Lima-İstanbul

27 Haziran 2024 Perşembe Lima’nın tadını çıkartıp son alışverişlerimizi de tamamladıktan sonra evlere dönüş yolculuğu için havalimanına geçiyoruz.

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Bir yorum yazın
Yorum başlığı gerekli
Yorum içeriğinde en az 10 karakter olmalı
Yorum yazmak için giriş yapınız
3.000 $ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}

Dahil / Hariç Hizmetler

12 gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama
Kahvaltı ve öğle yemekleri
Programda belirtilen tüm turlar, kara yolu ve göl ulaşımları
Nazca çizgileri uçak turu
Lima - Amazonlar, Amazonlar - Cusco, Juliaca - Lima ekonomi sınıfı uçak bileti
Tüm ören yeri ve müze girişleri
Türkçe / İspanyolca çeviri hizmeti
Seyahat sigortası
Türkiye - Peru gidiş-dönüş uçak bileti
Akşam yemekleri
Yurt dışı çıkış harcı
Gezi sırasındaki alkollü ve alkolsüz içecekler
Kişisel harcamalar
Ekstra bagaj
başlayan fiyatlar
3.000 $
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}